Streda 17. 08. 2022 04:14:40 | Meniny má Milica

Polícia po deviatich rokoch zadržala vraha Renáty z Martina

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil osobu P. Š. z vraždy, ktorá sa stala pred viac ako deviatimi rokmi. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Informuje o tom Polícia SR prostredníctvom svojho Facebooku. ILUSTRAČNÉ FOTO: Polícia SR

Erika Filekova|29. apríl 2022|16:21:24

„Národná kriminálna agentúra vykonala v Martine policajnú akciu. Tej sa zúčastnili jej dvaja vyšetrovatelia a šiesti operatívni pracovníci spolu s banskobystrickým pohotovostným policajným útvarom. Zadržali jednu osobu a vypočuli viacerých svedkov,“ napísal hovorca prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

Dňa 29. 5. 2013 v Martine na pravom brehu rieky Turiec došlo k usmrteniu Renáty Brezniakovej. Podľa výsledkov súdnej pitvy bolo bezprostrednou príčinou smrti udusenie zaškrtením. Páchateľ ju mal uškrtiť utiahnutím škrtidla okolo krku. Podľa polície ide teda o úmyselné konanie.

„Túto vraždu sa podarilo objasniť po viac ako deviatich rokoch. Dostatok dôkazov na obvinenie konkrétnej osoby sa totiž vyšetrovateľom podarilo získať až v priebehu tohto a minulého roku. Pomohli tomu výpovede svedkov, na podklade ktorých bolo možné odhaliť obvineného.“

Sudca pre prípravné konanie okresného súdu v Žiline vzal obvineného do väzby. Dôvodom bola obava, že ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu. Presné okolnosti spáchania skutku a motív sú predmetom ďalšieho dokazovania.


Súvisiaci článok
Kriminálne prípady minulosti: Horehronský zabijak vyvraždil celú svoju rodinu
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť