Popraskané a vysušené pery sú problémom
Ak vás trápia popraskané pery, obzvlášť v zime, ste na správnom mieste. Portál vysetrenie.sk priniesol skvelé tipy na to, ako sa ich môžete zbaviť a zlepšiť tak vašu situáciu.
Mnohí ľudia by hneď siahli po peelingu na pery, no to sa odporúča nerobiť. Je to chyba, ktorou si spôsobíte viac škody a vôbec to nebude lepšie. Peeling by ste mali používať len v nevyhnutných situáciách. Prečo?
Pretože tento typ "liečby" ich nevylepší, skôr naopak. Kvôli svojmu zloženiu ich ešte viac podráži a naruší sa prírodná bariéra pier. Portál priblížil, že na perách sa po peelingu môžu objaviť hrčky, pľuzgiere, chrasty, často by boli suché, šupinaté, opuchnuté a pálili by vás.
Najlepšie tipy na ich zlepšenie
Zástupcovia portálu však priniesli aj 3 tipy na to, ako sa chrániť predtým, aby ste vysušené a popraskané pery nemali.
1. Hydratácia
„Na udržanie vlhkosti používajte produkty so zvlhčovadlami, ako je kyselina hyalurónová,“ poradila pre portál odborníčka v oblasti. Mali by ste piť aj veľa vody, aby ste pery hydratovali tiež zvnútra.
Ilustračné foto. Zdroj: Freepik.com
2. Ochrana
Po hydratácii nasleduje ochrana. V zimných mesiacoch by ste podľa odborníkov mali aplikovať upokojujúce a zvlhčujúce zmäkčovadlá ako sú ceramidy a bambucké maslo. Obnovujú totiž kožnú bariéru a zanechávajú vaše pery teplé a mäkké. V januári a vo februári ich používajte ráno aj večer, či pred každou prechádzkou v prírode.
3. Najlepšia prevencia
Aby ste predišli strate vody v tele a tak následnej dehydratácii, nanášajte si občas na pery vazelínu alebo aj med. Na popraskané pery zaberajú tiež produkty s týmito zložkami:
- ricínový olej,
- dimetikon,
- olej z konopných semien,
- minerálny olej,
- balzamy na pery s SPF.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť