Pondelok 16. 09. 2024 14:05:52 | Meniny má Ľudmila

Dvojitý triumf v ženských kategóriách: Obojživelníčka Stanovská z Dolného Kubína excelovala na majstrovstvách Slovenska

V ženských kategóriách kraľovala obojživelníčka Soňa Stanovská, ktorá zvíťazila na kajaku i v kanoe.

TASR|2. september 2024|09:00:01

Zdroj: Facebook/Slovenská kanoistika - Canoe Slalom Team

Belasí na domácom trávniku totálne vybuchli. Žilinčania v Bratislave zvíťazili s jasným prehľadom

Bronzový medailista z Olympijských hier 2024 v Paríži zvíťazil pred Markom Mirgorodským a Michalom Martikánom.

V ženských kategóriách kraľovala obojživelníčka Soňa Stanovská, ktorá zvíťazila na kajaku i v kanoe. V kajakárskom finále o vyše 10 sekúnd pred druhou Ivanou Chlebovou a vyše 13 sekúnd nadelila tretej Emanuele Luknárovej. V kanoe si Chlebová počínala lepšie, keď na Stanovskú stratila 5 sekúnd. Tretia skončila Monika Škáchová s odstupom viac ako 21 sekúnd na víťazku.

V mužskom kajaku patrilo medailové pódium výhradne pretekárom z Liptovského Mikuláša. Dominoval Martin Halčin, ktorý zvíťazil pred Filipom Stankom o 4,25 sekúnd. a na treťom mieste skončil Adam Gonšenica so stratou 5,07 sekúnd.

Na majstrovstvách Slovenska sa súťažilo aj o tituly v tímovej súťaži. V C1 muži zvíťazil tím ŠKP Bratislava, najrýchlejšími kajakárkami sa stal tím Kanoe Tatra Klub Liptovský Mikuláš, rovnako ako v mužskom kajaku a ženskom kanoe. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenskej kanoistiky.

Šošonské béčko uhralo so Zvolenom remízu. Poctivá defenzíva súpera robila Žilinčanom problémy