Štvrtok 25. 07. 2024 19:47:36 | Meniny má Jakub, Timur

Dunajská Streda spečatila pozíciu vicemajstra. Nad MŠK Žilina vyhrala 3:2

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda obsadili v tabuľke Niké ligy druhé miesto. Pozíciu vicemajstra za sériovým šampiónom ŠK Slovan Bratislava a zisk miestenky v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy spečatili v sobotnom stretnutí záverečného 10. kola nadstavbovej skupiny o titul 18. mája, v ktorom zvíťazili nad MŠK Žilina 3:2. Zápas sa pre rekonštrukciu žilinského štadióna hral na umelom trávniku v Trenčíne.

TASR|18. máj 2024|19:29:36

Ilustračné foto. Zdroj: Facebook/MŠK Žilina

Šošoni si v Ružomberku zapísali remízu. K vyrovnaniu došlo tesne pred koncom stretnutia

Žilina bola v prvom polčase lepším tímom. Jej snahu korunoval v 26. minúte Iľko, ktorý prekonal Popoviča utešeným lobom. Žilinčania mali na kopačkách aj druhý gól, v nadstavenom čase prvého polčasu však zoči voči brankárovi DAC nepochodil Jambor.

Do druhého polčasu nastúpila Dunajská Streda ako vymenená, Káčera nahradil Ramadan a už o dve minúty našiel prihrávkou Mateja Trusu, ktorý vyrovnal na 1:1. Šou v podaní dunajskostredského útočníka pokračovala v 54. minúte, keď krásnou strelou vymietol ľavý roh Belkovej bránky, o platnosti gólu musel rozhodnúť systém VAR. VAR bol v permanencii aj v 67. minúte, po hre rukou Bileho nariadený pokutový kop Trusa bez problémov premenil a zavŕšil hetrik. Žilinčania nezložili zbrane, no stačilo to len na gól Iľka v záverečných sekundách zápasu.

Sumár - 10. kolo nadstavby Niké ligy - skupina o titul:

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 2:3 (1:0)

Góly: 26. a 90.+13 Iľko - 47., 54., 67. Trusa (tretí z 11 m). Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Pozor, ŽK: Hubočan - Dimun, Trusa, Popovič, 1425 divákov

Žilina: Belko - Stojčevski (78. Adang), Hubočan, Ndjeungoue - Ďatko (78. Hranica), Gidi, Sauer, Javorček (87. Bari) - Bile (78. Essomba), Jambor, Iľko

DAC: Popovič - Csinger (63. Kaša), Kačaraba, Brunetti, Andzouana - Dimun, Herc (87. Charatin), Káčer (46. Ramadan) - Yapi (71. Mendez), Goure (87. Redzič), Trusa

Liptáčku Gabrielu Gajanovú čaká diamantová liga. Atlétka pobeží osemstovku v marockom Marakéši