Pondelok 22. 04. 2024 08:36:55 | Meniny má Slavomír

Poľsko ukončí kontroly na hraniciach so Slovenskom

Poľsko ukončí dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom. Podľa rozhodnutia ministra vnútra Marcina Kierwińského budú trvať do polnoci soboty 2. marca. Informuje o tom TASR na základe piatkového komuniké zverejneného na webovej stránke poľského ministerstva vnútra.

TASR|2. marec 2024|08:45:02

Ilustračné foto. Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Súvisiaci článok
Kuriózna nehoda v obci Veličná: Vodič s 2,85 promile alkoholu v dychu skončil na zvodidlách
Čítajte viac >

Poľsko zaviedlo hraničné kontroly z dôvodu prílevu nelegálnych migrantov cez takzvanú balkánsku trasu 4. októbra minulého roku, pôvodne na desať dní. Odvtedy ich však opakovane predĺžilo, celkovo šesťkrát. Podľa nariadenia vydaného koncom januára mali kontroly platiť do soboty 2. marca.

Ako upozornilo v piatok ministerstvo vnútra vo Varšave, poľské úrady budú situáciu s migrantmi priebežne sledovať a v prípade zvýšenia ohrozenia môžu hraničné kontroly obnoviť. Pohraničná stráž bude zároveň pokračovať v kontrolách v rámci krajiny zameraných na boj proti nelegálnej migrácii na hlavných komunikačných ťahoch a na ďalších vybraných miestach.

Pohraničná stráž na sociálnej sieti X v piatok informovala, že len za uplynulé dva dni jej príslušníci skontrolovali na hranici so Slovenskom celkovo 12 600 osôb a 6 800 vozidiel.


Súvisiaci článok
Dvaja starší turisti boli dezorientovaní v Malej Fatre. Pomohli im až horskí záchranári
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť