Piatok 19. 04. 2024 01:52:56 | Meniny má Jela

Liptovské múzeum zverejnilo plány na marec: Na návštevníkov čaká bohatá ponuka udalostí

Liptovské múzeum vo svojich expozíciách ponúka v marci prehliadky výstav, pripravuje tiež jarné podujatie v skanzene. Z múzea o tom informovali na sociálnej sieti.

TASR|23. február 2024|19:15:22

Ilustračné foto. Zdroj: Liptovské múzeum

Súvisiaci článok
V Liptovskom múzeu otvorili zrenovovanú knižnicu. Má viac než 25 000 zväzkov
Čítajte viac >

Verejnosť môže objaviť výstavu O zbraniach a ľuďoch, ktorá je venovaná zbierke zbraní z konca existencie Rakúsko-Uhorska až po koniec druhej svetovej vojny. „Nachádza sa v Liptovskom Mikuláši. Na rovnakom mieste, v múzeu Čierny orol, bude svoje diela v marci vystavovať aj konzervátor Liptovského múzea a drevorezbár Pavol Lofaj,“ dodali z múzea. V Liptovskom Hrádku pripravili výstavu Fotolovenie, ktorá mapuje techniky fotografovania prírody a jej zvieracích obyvateľov.

V Ružomberku je do 4. júna sprístupnená výstava Secesia na Liptove. „V marci zažijeme prvú komentovanú prehliadku tejto výstavy, keď vás vystavenými zbierkami prevedú samotní kurátori. Zároveň sa tešiť môžete aj na fotografickú výstavu, výber z diela fotografa Antona Mundiera z Fotoklubu RK1924,“ pozvali z múzea.

O archeologickom náleze, ktorý bol pravdepodobne používaný na rituálne pitie, rozpovie archeologička a kurátorka múzea Simona Sliacka počas prednášky Príbeh nášho múzea. Organizujú ju v Ružomberku, Liptovskom Mikuláši aj v Liptovskom Hrádku. V Múzeu liptovskej dediny Pribylina pripravujú podujatie Sviatky jari.


Súvisiaci článok
História fotografovania v Ružomberku: Fotoklub RK 1924 oslávi storočnicu veľkolepou výstavou a publikáciou
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť