Sobota 18. 05. 2024 13:03:07 | Meniny má Viola

Za pár dní stihli viac roboty ako za posledné roky. Na rieke Revúca pokračujú zabezpečovacie práce

Zabezpečovacie práce na rieke Revúca v Ružomberku po februárovej povodňovej aktivite pokračujú. Na sociálnej sieti o tom informoval ružomberský primátor Ľubomír Kubáň.

TASR|20. február 2024|11:15:04

Ilustračné foto. Zdroj: Facebook/Mesto Ružomberok

Súvisiaci článok
Ďalší pokrok: Na rozbúrenej rieke Revúca začali so zabezpečovacími prácami
Čítajte viac >

„Za ostatné dni sa urobilo toľko roboty, čo sa sumárne nespravilo za minulé roky. V piatok 16. februára vodohospodári čistili nánosy pod mostami a dobrovoľní hasiči z Bieleho Potoka zabezpečovali vrecovaním brehy rieky na ulici Trlenská,“ uviedol primátor s tým, že za uplynulé dni pri prácach použili 650 vriec piesku.

V nasledujúcich dňoch sa podľa Kubáňa chcú okrem iných prác zamerať ešte na problematické dreviny, ktoré ohrozujú zdravie a bezpečnosť v blízkosti vodného toku na Cyklokorytničke i na brehoch. V najrizikovejších úsekoch Revúcej budú naďalej zabezpečovať brehy, upravovať korytá rieky a robiť preventívne opatrenia na to, aby čo najviac znížili riziko budúcich záplav.

Pre pretrvávajúcu nepriaznivú meteorologickú a hydrologickú situáciu vyhlásil v nedeľu 11. februára ružomberský krízový štáb tretí stupeň povodňovej aktivity na vodných tokoch pretekajúcich územím mesta. Kritické to bolo na rieke Revúca na Podsuchej a v mestskej časti Biely Potok. Po stabilizácii situácie začali uplynulý týždeň so zabezpečovacími prácami v najkritickejších úsekoch.


Súvisiaci článok
Dobrá správa! Situácia na vodných tokoch v meste Ružomberok sa stabilizuje
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť