Nedeľa 25. 02. 2024 03:00:40 | Meniny má Frederik, Frederika

Spoločnosť ARRIVA informuje o zmene v autobusovej doprave počas jarných prázdnin v Žilinskom kraji

Príchod jarných prázdnin prinesie zmenu v regionálnej aj mestskej autobusovej doprave. Autobusy spoločnosti ARRIVA Liorbus v Žilinskom kraji budú počas tohto obdobia premávať v prázdninovom režime, o čom v cestovných poriadkoch informujú značky uvedené pod číslom spoja. Tieto informácie by teda nemali ujsť či už rodičom, ako aj tým najmenším.

Michal Szentivanyi|9. február 2024|16:22:58

Zdroj: arriva.sk

Súvisiaci článok
ARRIVA prepravila v Žilinskom kraji rekordných 11 miliónov cestujúcich
Čítajte viac >

Nastupuje tradičný režim jarných prázdnin

Od pondelka 19. februára do piatku 23. februára zabezpečí spoločnosť ARRIVA Liorbus prímestskú dopravu v regiónoch Oravy a Liptova v Žilinskom kraji, ako aj mestskú dopravu v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne v režime školských prázdnin tak, ako po iné roky. Spoje, ktoré nepremávajú počas prázdnin, sú v cestovných poriadkoch označené značkou 10, zatiaľ čo značka 11 označuje spoje, ktoré premávajú len cez školské prázdniny.

„Počas školských prázdnin sú spoje, ktoré využívajú žiaci a študenti, menej vyťažené. Prázdninový režim zahrnutý v cestovných poriadkoch nám však umožňuje zabezpečovať dopravu efektívne a prispôsobiť počet vypravených spojov potrebám našich cestujúcich. Ide o zmenu, ktorá sa pravidelne opakuje a cestujúci s ňou počítajú,“ zdôraznila Jana Benčová, výkonná riaditeľka spoločnosti ARRIVA Liorbus.

417485936_852223863580662_7214081641641170531_n.jpg Zdroj: Facebook/ARRIVA na Slovensku

Počas prázdnin čaká školákov množstvo aktivít, sľubuje županka

„Jarné prázdniny prinesú aj tento rok pestrú ponuku aktivít pre deti, ktoré pripravili knižnice, múzeá a divadlá v správe Žilinského samosprávneho kraja. Zaujímavé expozície a množstvo príležitostí vyskúšať si vlastnú tvorivosť každoročne využijú tisícky školákov z celého regiónu. Vďaka našej verejnej doprave sú všetky tieto aktivity doslova za rohom a dostupné naozaj pre každého záujemcu. Rodinám sa tiež snažíme vytvárať také podmienky, aby bol pre nich život v našom kraji najlepšou voľbou. Využiť môžu výhodné rodinné vstupné do našich múzeí a hradov,“ zdôraznila predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

Screen Shot 02-09-24 at 09.22 AM.JPG Zdroj: TASR

Víkendové spoje ostanú nezmenené

V sobotu 17. februára a v sobotu 24. februára budú autobusy ARRIVA Liorbus premávať rovnako, ako počas akejkoľvek inej soboty v roku. V nedeľu 18. februára a v nedeľu 25. februára vypraví dopravca všetky svoje prímestské a mestské autobusové spoje ako v nedeľu a štátom uznané sviatky. Platné cestovné poriadky nájdu cestujúci na webovej stránke dopravcu v sekcii cestovné poriadky. V nich sú spoje premávajúce počas jednotlivých dní označené príslušnými symbolmi.


Súvisiaci článok
Žilina sa teší z úspechu bikesharingu: V nadchádzajúcej sezóne plánuje ďalšie nové bicykle aj stanovištia (VIDEO)
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť