Sobota 24. 02. 2024 10:47:20 | Meniny má Matej

Envirorezort vyhlásil konanie na riaditeľa Správy Národného parku Veľká Fatra

Ministerstvo životného prostredia SR vyhlásilo výberové konanie na riaditeľa Správy Národného parku Veľká Fatra. Informuje o tom na svojom webe.

TASR|28. november 2023|17:50:38

Ilustračné foto. Zdroj: Freepik.com

Súvisiaci článok
Svetová elita si zmeria sily pod Chopkom už koncom januára. Organizátori predstavili trofeje pre víťazov
Čítajte viac >

Záujemca o post šéfa by mal mať odbornú prax aspoň štyri roky v oblasti ochrany prírody alebo lesníctva, alebo riadiacu prax. Mal by tiež mať znalosti o postavení, činnosti a úlohách národného parku. Náplňou jeho práce bude podľa rezortu napríklad tvorba stratégií, prognóz a koncepcií v oblasti ochrany prírody a krajiny s celoštátnym a medzinárodným dosahom.

„Žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi môžu uchádzači podať do 4. decembra 2023," uviedlo MŽP. Výberové konanie by sa podľa neho mohlo uskutočniť v decembri.

Vedením Správy Národného parku Veľká Fatra dočasne poverili Romana Fajtha. Túto pozíciu bude zastávať až do riadneho výberového konania. Fajth vystriedal na poste Eduarda Apfela, ktorý bol v tejto funkcii od októbra 2022.


Súvisiaci článok
Obyvatelia Liptova si na diaľnicu D1 Hubová – Ivachnová ešte počkajú. Bude mať meškanie, aj keď sa na dostavbu čaká už roky
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť