Streda 03. 07. 2024 06:18:31 | Meniny má Miloslav

Basketbalistky MBK Ružomberok neuspeli pri svojom návrate do skupinovej fázy Európskeho pohára

Basketbalistky MBK Ružomberok neuspeli pri svojom návrate do skupinovej fázy Európskeho pohára, vo svojom prvom zápase F-skupiny prehrali na palubovke favorizovanej TTT Riga 56:81. „Ruža“ má po tomto vystúpení pred sebou tri domáce stretnutia, sériu začína vo štvrtok 19. októbra o 18.00 h proti tureckému Melikgazi Kayseri.

TASR|12. október 2023|10:30:12

Zdroj: Facebook/MBK Ružomberok

Brankár Košarišťan si po včerajšom dueli proti Dubnici pripísal čisté konto. Žilinskí Vlci zvíťazili na domácom ľade 5:0

Ružomberok sa nezľakol favorizovaného súpera a minimálne v úvodnej polovici prvej štvrtiny bol vyrovnaným súperom. Následne prišla päťminútová strelecky hluchá chvíľa, ktorú Riga využila na to, aby sa zo stavu 7:6 dostala na 18:8 po prvej 10-minútovke. V druhej časti sa Ružomberčanky držali lotyšského tímu, ale manko sa výrazne nedarilo znižovať. „Ruža“ prehrávala po prvom polčase 24:39.

Po prestávke vstúpil slovenský zástupca aktívnejšie, ale Riga si kontrolovala svoj dvojciferný náskok, keď vstupovala do záverečnej periódy za stavu 55:42. Vo štvrtej štvrtine sa už nič zásadné neudialo, Ružomberok sa snažil aspoň čiastočne skorigovať nepriaznivý stav, ale tento plán mu nevyšiel.

hlasy po zápase:

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Prvých 10 minút nám trvalo, kým sme sa adaptovali na agresivitu a rýchlosť Rigy, ktorá bola tento rok pripravená hrať Euroligu. V prvej štvrtine sme stratili 9 lôpt, čiže súper mal pohodlný náskok. Musím povedať, že druhá a tretia štvrtina, skoro aj celá štvrtá štvrtina boli z našej strany dobré. Na to, ako sme na tomto fóre neskúsení a že sme hrali proti agresívnemu súperovi, ktorý dobre bránil, tak sme sa slušne držali. Škoda posledných 3-4 minút, že sme sa rozpadli a súper odišiel na 25-bodový rozdiel. Hrýzli sme, čo je dobré. Väčšina hráčok nemá podobné skúsenosti z takejto úrovne, takže za mňa okej a nemáme sa za čo hanbiť.“

Európsky pohár, ženy – F-skupina:

TTT Riga – MBK Ružomberok 81:56 (39:24)

najviac bodov Rigy: Meškonytová 16, Cohenová 13, Claveauová a Silová po 12 - zostava a body Ružomberka: Andělová 8, Havranová 7, Buknová a Jackovecová po 6, Hadačová 0 (Kaliuzhná 15, Jarošová 10, Mikovčáková a Štefančová po 2)

TH: 17/11 – 24/17, fauly: 25 - 20, trojky: 8 - 5, rozhodovali: Ivanovičová (Srb.), Mészáros (Maď.), Stalaučinskaitová (Lit.), štvrtiny: 18:8, 21:16, 16:18, 26:14.

Na Liptove si počas víkendu zmeralo sily v športovej gymnastike až 170 pretekárov