Piatok 26. 07. 2024 16:26:32 | Meniny má Anna, Hana, Anita

Primátor Liptovského Mikuláša udelil pamätné medaily úspešným športovcom za šírenie dobrého mena mesta

Výbornými výkonmi sa na súťažiach v ostatných mesiacoch blysli atléti mestského Centra voľného času Liptovský Mikuláš.

Juliana Krčulová|2. október 2023|19:00:41

Zdroj: Facebook/Mesto Liptovský Mikuláš

Súvisiaci článok
Talent Žilinského kraja: Atlét Michal Kopček (VIDEO + FOTO)

Športovci získali množstvo umiestnení na stupienkoch víťazov a vytvorili aj osobné či republikové rekordy.

„Vzorne tak reprezentovali nielen seba, ale hrdo sa k nim hlási aj naše mesto. Primátor Ján Blcháč týmto úspešným športovcom udelil pamätnú medailu za ich výkony a za šírenie dobrého mena mesta,“ priblížili zástupcovia mesta na sociálnej sieti.

Ocenenie získali títo športovci:

• Ela Hvorková, ktorá získala na majstrovstvách Slovenska starších žiačok dve strieborné medaily v behu na 1500 m prekážok a v behu na 800 metrov,
  • Matúš Grieš vyhral bronzovú medailu na majstrovstvách Slovenska v atletike mužov v Banskej Bystrici v trojskoku a bronz v desaťboji,
  • Michal Kopček sa stal majstrom Slovenska v kategórii dorast v behu na 400 metrov cez prekážky,
  • Paula Perončíková je dorastenecká halová majsterka Slovenska v päťboji a držiteľka dvoch strieborných medailí v kategórii dorasteniek na majstrovstvách Slovenska v skoku do výšky a v skoku do diaľky -patrí jej aj bronzová medaila na 100 metrov prekážok,
  • Tomáš Revaj vybojoval striebornú pozíciu na majstrovstvách Slovenska v atletike mužov do 23 rokov v behu na 110 metrov cez prekážky.

Talent Žilinského kraja: MMA zápasníčka Eva Erdélyiová (VIDEO + FOTO)