Sobota 24. 02. 2024 14:06:13 | Meniny má Matej

V meste Dolný Kubín nemajú výraznejší problém s parkovaním na chodníkoch

Mesto Dolný Kubín nemá výraznejší problém s parkovaním na chodníkoch. V reakcii na tzv. chodníkovú novelu, ktorá vstúpila do platnosti od októbra, to zhodnotil dolnokubínsky primátor Ján Prílepok.

TASR|2. október 2023|12:45:20

Zdroj: Facebook/Mesto Dolný Kubín

Súvisiaci článok
Od nedele začína platiť zákaz parkovania na chodníkoch. Polícia vyzýva ľudí, aby svoje autá preparkovali na miesta, kde je zastavenie a státie povolené
Čítajte viac >

V Dolnom Kubíne sa podľa primátora nachádza len pár lokalít, kde zvykli autá stáť na chodníkoch. Ide napríklad o Ulicu SNP, Okružnú či Bystereckú. Mesto navrhlo urobiť v nich vodorovné a zvislé dopravné značenie. „Následne sa uskutočnilo posúdenie v mestských výboroch a tiež schvaľovanie na dopravnom inšpektoráte. Na základe toho sa urobilo značenie v štyroch lokalitách. Na Okružnej sme dostali zamietavé stanovisko od dopravného inšpektorátu," priblížil primátor.

Mesto zaviedlo aj reguláciu statickej dopravy v centrálnej časti mesta. V súčasnej dobe podľa slov primátora pripravujú rozšírenie regulácie statickej dopravy na sídlisku Brezovec. Do budúcna chcú v Dolnom Kubíne riešiť parkovanie rozšírením regulovanej statickej dopravy na sídliskách, podporou investorov pri výstavbe parkovacích domov aj vlastnou investičnou výstavbou parkovacích plôch.

Novela zákona o cestnej premávke, ktorá neumožňuje stáť autám na chodníku ani v prípade, ak na ňom zostane priestor 1,5 metra pre chodcov, vstúpila do platnosti vlani v marci. Prechodné obdobie, keď bolo možné takto parkovať, uplynulo 30. septembra.


Súvisiaci článok
Aj Bytča sa už pripravuje na chodníkovú novelu. Aký bude mať dopad na mesto?
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť