Utorok 28. 11. 2023 22:39:49 | Meniny má Henrieta

Na martinskej Jesseniovej lekárskej fakulte UK študuje zhruba 2 000 študentov

Na martinskej Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave študuje na lekárskych aj nelekárskych odboroch zhruba 2 000 slovenských aj zahraničných študentov. Po otvorení akademického roka 2023/2024 o tom v informovala Zuzana Marčeková z marketingu JLF UK.

TASR|21. september 2023|19:31:05

Zdroj: Facebook/Jesseniova lekárska fakulta v Martine Univerzita Komenského v Bratislave

Súvisiaci článok
Obec Varín pozýva na tradičný Ondrejský jarmok. Uskutoční sa už o pár týždňov
Čítajte viac >

Doplnila, že fakulta si v aktuálnom akademickom roku pripomína 55. výročie samostatného fungovania v rámci UK. „Do prvého ročníka všeobecného lekárstva v slovenskom jazyku nastupuje približne 120 študentov. Na zubné lekárstvo je zapísaných 11 študentov a vyše 110 na nelekárskych študijných programoch. V končiacom šiestom ročníku všeobecného lekárstva má JLF UK aktuálne až 193 slovenských študentov. Vyšší počet budúcich absolventov je v tomto akademickom roku z dôvodu prvého zvýšenia počtu prijatých medikov, ktoré nariadila vtedajšia vláda," vysvetlila.

„Očakávame, že to budú šikovní študenti. Minulý rok sme nastavili nový systém prijímacieho konania a uvidíme, či sa naše očakávania naplnia," povedala pri príležitosti otvorenia nového akademického roka dekanka JLF UK Andrea Čalkovská. Fakulta si od študentov zbiera spätnú väzbu, na základe ktorej potom vie prijímací proces v prípade potreby optimalizovať.

JLF UK má v aktuálnom akademickom roku naplánovaných viacero projektov. Podľa dekanky sa jeseň bude niesť v znamení akreditácie. „Čaká nás návšteva zo Slovenskej akreditačnej komisie, ktorá bude posudzovať, či spĺňame všetky náležitosti. Zároveň príde aj skupina, ktorá bude posudzovať, či budú naše diplomy uznávané napríklad aj v Kanade a USA," priblížila.

V akademickom roku 2023/2024 budú na JLF UK pokračovať aj procesy v súvislosti s výstavbou novej nemocnice v Martine. „Pracujeme na úprave vlastníckych vzťahov. Týkajú sa pozemkov, na ktorých má byť nemocnica postavená, ktoré sú zatiaľ stále v našom vlastníctve," uviedla Čalkovská.


Súvisiaci článok
V Žiline sa uskutoční Jesenné astronomické kino. Témou bude hlavne Jupiter a Saturn!
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že čítate Žilina SP21. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť