Nedeľa 25. 02. 2024 12:29:53 | Meniny má Frederik, Frederika

Skvelá správa! Už zajtra skončí mimoriadna situácia v súvislosti s COVID-19

Mimoriadna situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 sa skončí 15. septembra o 6.00 hodine. Jej odvolanie schválila v stredu vláda. ILUSTRAČNÉ FOTO: Freepik.com

TASR|14. september 2023|14:31:13


Súvisiaci článok
V Žilinskom kraji stúpla prítomnosť koronavírusu v odpadových vodách
Čítajte viac >

,,Po vyhlásení mimoriadnej situácie uznesením vlády SR z 11. marca 2020 boli vytvorené podmienky na prijatie opatrení na zamedzenie a zmiernenie následkov mimoriadnej udalosti v súvislosti s ohrozením verejného zdravia z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2 a toho času pominuli dôvody na ďalšie trvanie mimoriadnej situácie," priblížil vládny kabinet.

Zrušenie mimoriadneho stavu tak dovolí vyhostiť nelegálnych migrantov prichádzajúcich z iných krajín ako Sýrie, kde prebieha vojna. Týka sa to podľa premiéra Ľudovíta Ódora niekoľkých desiatok ľudí.

Ódor už v auguste avizoval, že je snaha o zrušenie mimoriadnej situácie v súvislosti s COVID-19. Upozorňoval však, že sa treba zaoberať naviazanosťou niektorých opatrení na mimoriadny stav pre koronavírus, prípadne ich presunúť na druhý mimoriadny stav. V pondelok 11. septembra deklaroval, že opatrenia, ktoré sú určené na pomoc občanom, sa nerušia.

Mimoriadnu situáciu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 vyhlásila vláda od 12. marca 2020. V súčasnosti na Slovensku platí aj mimoriadna situácia pre hromadný prílev cudzincov v súvislosti s vojnou na Ukrajine.


Súvisiaci článok
Vírusová nálož koronavírusu v odpadových vodách stúpla aj v Žilinskom kraji
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť