Sobota 07. 09. 2024 12:55:55 | Meniny má Marianna

Ružomberok má majstra Slovenska. Talentovaný Dávid si titul vybojoval na pretekoch s hromadným štartom v Predajnej

Dávid Palguta zo Športového klubu bežeckého lyžovania a biatlonu Ružomberok sa pýši ziskom titulu majstra Slovenska v letnom biatlone žiakov B, ktorý si vybojoval na pretekoch s hromadným štartom v Predajnej na 3. kole Slovenského pohára. Foto: Facebook / ŠK SKI Ružomberok

Juliana Krčulová|28. august 2023|09:56:39

Súvisiaci článok
Fantastický obrat Šošonov. Prehrávali o dva góly, tri body si uchmatli v nastavenom čase

Talentovaný Dávid Palguta zo ŠK SKI Ružomberok si na pretekoch s hromadným štartom v Predajnej, v rámci 3. kola Slovenského pohára, vybojoval titul majstra Slovenska. Športový klub bežeckého lyžovania a biatlonu Ružomberok o tom informoval na svojom oficiálnom webe.

S tesným rozdielom, len 1,7 sekundy, za ním dobehol do cieľa aj jeho klubový kolega, Maroš Glemba, ktorý sa tak stal vicemajstrom Slovenska. Medailovú žatvu doplnila aj reprezentantka Diana Muchaničová, ktorá si medzi prípravkármi vyslúžila bronz. Klub ŠK SKI Ružomberok zaznamenal aj dve miesta v TOP 6.

„Dávid si vďaka dvom víťazstvám vybojoval aj víťazstvo v rámci 42. ročníka memoriálu hrdinov SNP s medzinárodnou účasťou, kde sa sčítavajú výsledky z oboch dní a víťaz v každej kategórii si prevezme od organizátorov pohár, ktorý premiérovo putuje do Ružomberka,“ informoval klub na svojom oficiálnom webe.

Biatlonisti ukončia letnú súťažnú sezónu v sobotu 2. a v nedeľu 3. septembra vo Vyhniach.