,,Oprava tejto časti oporného múru bola riešená doplnením výstuže a betónu. Zábradlie bolo v celej dĺžke v bielo-červenej farbe dopravného značenia, čo však nedáva veľký význam, keďže je to zábradlie pre chodcov a pozdĺž potoka. Z tohto dôvodu prešlo aj novým náterom a vybrali sme prirodzenejšiu zelenú farbu," ozrejmil primátor Ján Prílepok.
Dodal, že ďalšou fázou bolo projektovanie a následná rekonštrukcia priľahlého chodníka vrátane bezbariérovosti v jeho celkovej dĺžke, najmä v častiach nájazdov mostíkov rodinných domov.
Chodník je prerušovaný mostíkmi do rodinných domov. V niektorých miestach boli obrubníky vysoké viac ako 20 centimetrov. ,,Ľudia mnohokrát preferovali chôdzu po ceste, aby sa vyhli vychádzaniu a schádzaniu po týchto vysokých obrubníkoch. Bezbariérovosť na všetkých chodníkoch je v dnešnej dobe pre nás úplne prirodzenou," povedal Prílepok.
Podotkol, že postupný nadjazd či zjazd je dôležitý aj pre mamičky s kočíkom či komunálnu techniku, ktorá odhŕňa počas zimného obdobia sneh. Samosprávu rekonštrukcia stála viac ako 22 000 eur.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť