Nedeľa 16. 06. 2024 11:21:41 | Meniny má Blanka, Bianka

Talent Žilinského kraja: MMA zápasníčka Eva Erdélyiová (VIDEO + FOTO)

Osemnásťročná rodáčka z Bytče, Eva Erdélyiová, sa bojovým športom venuje už asi štyri roky. Aktuálne trénuje v kluboch Wolf Pride Gym MMA Žilina a Assassin GYM Bytča. K MMA sa dostala, netradične, vďaka stávke so svojím ocinom. Minulý rok získala pre Slovenskú republiku na majstrovstvách sveta amatérov IMMAF 2022 striebornú medailu po tom, čo na svojej ceste porazila dve súperky pred uplynutím časového limitu, pričom jedna z nich bola majsterkou Európy. Foto: Súkromný archív Evy Erdélyiovej Video: Juliana Krčulová / SP21

Juliana Krčulová|25. jún 2023|14:48:09


Súvisiaci článok
Talent Žilinského kraja: Fitnesska Nicol Celeriková (VIDEO + FOTO)
Čítajte viac >

„Volám sa Eva Erdélyiová, mám osemnásť rokov, robím MMA a trénujem pod Wolf Pride Gym MMA Žilina a Assassin GYM Bytča. Bojovým športom sa venujem zhruba štyri roky a aktuálne navštevujem Súkromné bilingválne gymnázium v Žiline,“ predstavila sa našej redakcii talentovaná MMA zápasníčka, Eva Erdélyiová.

Collage Maker-05-Jun-2023-10-36-AM-9931.jpg

K MMA sa dostala, netradične, vďaka stávke so svojím ocinom.

„K MMA som sa dostala tak, že oco raz pozeral Oktagon a ja som to tak zahliadla, zapáčilo sa mi to, chvíľu som to sledovala s ním a potom tak zrazu zo mňa vypadlo, že by som to chcela vyskúšať. Moji rodičia to nebrali veľmi vážne, robili si zo mňa srandu, oco tomu nedával ani dva tréningy. Nakoniec ma so sebou zobra na tréning do Bytče, kde chodieval na fitbox, lebo sme uzavreli stávku, ja budem mať na vysvedčení jednu dvojku a on schudne. No, skončilo to tak, že ja som mala dve dvojky, začala som robiť bojové športy a oco schudol,“ priblížila v našom rozhovore osemnásťročná talentovaná MMA zápasníčka, ktorá sa už pýši aj ziskom striebornej medaile na majstrovstvách sveta amatérov IMMAF v MMA.

Ako prebiehajú Evine tréningy, akých súťaží sa už stihla zúčastniť a aké cenné víťazstvá si z nich odniesla, nám porozprávala v našom VIDEU.

Si športovec alebo umelec a vynikáš medzi spolužiakmi? Máš menej ako 21 rokov a pri utieraní prachu z tvojich ocenení ti jedna sobota nestačí? Potom hľadáme práve teba!

Ak prekypuješ talentom už od škôlky, venuješ sa športu alebo hráš na hudobný nástroj, máš menej ako dvadsaťjeden rokov a si zo Žilinského kraja, neváhaj a daj nám o sebe vedieť!

Samozrejme, ak sa tento článok dostal ku rodinným príslušníkom, prajným kamarátom a známym talentovaných športovcov a umelcov, dajte nám o nich vedieť prostredníctvom nášho mailu tip@sp21.sk


Súvisiaci článok
Talent Žilinského kraja: Kickboxer Marek Pistovčák (VIDEO + FOTO)
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť