Streda 12. 06. 2024 03:40:32 | Meniny má Zlatko

Stredoškolákom v Žiline predstavili bezpečné využitie digitálnych technológií

Kreatívne, pozitívne a bezpečné využívanie digitálnych technológií predstavili v utorok stredoškolákom na podujatí Digital Youth Forum v Žiline. Podľa Mariána Hamadu z Národného koordinačného strediska pre riešenie problematiky násilia na deťoch sa zamerali na hoaxy a dezinformácie, rovesnícke vzdelávanie, greenfluencing, vzťahovú výchovu, videohry a neformálne vzdelávanie. ILUSTRAČNÉ FOTO: Facebook/Mesto Žilina

TASR|3. jún 2023|18:20:40

Doplnil, že na internet sa chceli pozrieť z pozitívnej stránky a ukázať, ako môže byť prospešný v našich životoch. „Mali sme hostí, ktorí internet a digitálne technológie využívajú, povedal by som, pre verejné dobro. Študenti si vypočuli zaujímavé prednášky a vyskúšali si mnoho vecí na vlastnej koži," uviedol Hamada.

Psychológ Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie Michal Božík hovoril o prínose videohier pre mladých ľudí. „Pozitíva sa dajú rozdeliť do štyroch kategórií. Je to intelektuálny, emocionálny, morálny a sociálny rozvoj. V každej z kategórií je množstvo vecí, ktoré hry vedia rozvíjať. Vybral som hry, ktoré sa najviac hrajú, a ku každej som vypísal, čo konkrétne rozvíjajú," dodal.

Organizáciu podujatia zastrešilo Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch spoločne s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny, Výskumným ústavom detskej psychológie a patopsychológie a organizáciou digiQ - digitálna inteligencia.

Podujatie podporili prostredníctvom národného projektu Podpora ochrany detí pred násilím, ktorého prijímateľom je Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.


Súvisiaci článok
Večer si na Chate na Grúni poranil hlavu 13-ročný chlapec. Do nemocnice ho previezli záchranári
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť