Streda 24. 04. 2024 05:09:06 | Meniny má Juraj

Adam Rojček a Vanesa Petrovská vyhrali preteky druhého kola slovenského pohára v zjazde

Horský cyklista a rodák z Liptovského Mikuláša, Adam Rojček, reprezentant Osmos Gravity Teamu, vyhral zjazd vo Veľkej Rači o osem stotín sekundy pred Denisom Kohútom. Bytčianska cyklistka Vanesa Petrovská, ktorá jazdí za NS Bikes UR Team, vyhrala preteky ešte s menším rozdielom, a to iba dvoch stotín pred Abigél Halmai z Maďarska. Informoval o tom portál Biker na svojom oficiálnom webe. Foto: Facebook / SPDH

Juliana Krčulová|29. máj 2023|17:50:21

Bytčianska cyklistka Vanesa Petrovská vyhrala súťaž na Novom Zélande

Druhé kolo slovenského pohára v zjazde (SPDH) sa počas uplynulého víkendu uskutočnilo už v tradičnej lokalite Veľká Rača. Na štart pretekov sa podľa informácií portálu Biker postavilo spolu 129 pretekárov, ktorí boli rozdelení do siedmich kategórií.

Víťazstvo z prvého kola na Košútke sa podarilo obhájiť rodákovi z Liptovského Mikuláša, Adamovi Rojčekovi z Osmos Gravity Team. V cieli podľa portálu Biker dosiahol výsledný čas 2:34,75 a triumfoval s minimálnym náskokom 8 stotín sekundy pred Denisom Kohútom z CTM Racing Team.

„Niekedy šťastie praje, ale treba mu ísť naproti! Do jazdy som dal všetko, podarilo sa mi ju poskladať dokopy a vyhrať o 8 stotín. Trať na Rači nepatrí k mojim obľúbeným, ísť tu rýchlo nie je vôbec jednoduché. Teším sa z tejto generálky pred prvým svetovým pohárom, keďže za dva týždne ideme na ostro!“ uviedol Adam Rojček na svojom oficiálnom Instagramovom profile.

Z druhého víťazstva v slovenskom pohári v tomto roku sa môže tešiť rovnako aj Vanesa Petrovská z NS Bikes UR Team s výsledným časom 3:12,75. Pred druhou Abigél Halmai mala podľa portálu Biker v cieli náskok len dve stotiny.

Adam Rojček predviedol vynikajúcu jazdu a vyhral preteky Európskeho pohára v zjazde v Lošinji