Streda 24. 04. 2024 03:03:39 | Meniny má Juraj

Konferenčnú ligu si zahrajú Šošoni. Vo finále doma porazili Ružomberok

Po víťazstve 3:1 vo finále baráže nad Ružomberkom sa v treťom predkole Európskej konferenčnej ligy po ročnej prestávke predstavia Žilinčania. Naopak, Ružomberok bude tento rok v Európe chýbať. FOTO: Jakub Filek

Michal Filek|26. máj 2023|19:21:44

Žilinčania nastúpili do zápasu sebavedomo a od začiatku mali prevahu. Prvý gól strelil po pol hodine hry z priameho kopu peknou strelou Roland Galčík.

Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Ružomberok bol aktívnejší a odmena za iniciatívu prišla v 53. minúte, keď hlavou vyrovnal Madleňák.

Následne však z rýchleho protiútoku, po vyrazenej lopte do prázdnej brány vrátil Šošonom vedenie Kaprálik a poistku pridal v 70. minúte Ďuriš.

Domáci si potom už víťazstvo postrážili.

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 32. Galčík, 62. Kaprálik, 70. Ďuriš – 53. Madleňák.

MŠK: Belko – Nemčík, Stojchevski, Minárik, Bari, Gidi (90. Anang), Mveng (61. Ado), Rusnák (78. Javorček), Galčík (61. Kopas), Ďuriš, Kaprálik. MFK: Krajčírik – Selecký, Mojžiš, Malý, Fabiš, Madleňák (89. Úradník), Domonkoš, Chrien (89. Kelemen), Zsigmund (69. Luterán), Šefčík (69. Tučný), Gerec (56. Boda).

Šošonov a Ružomberčanov čaká dnes vrchol sezóny. Pod Dubňom sa rozhodne, kto postúpi do Konferenčnej ligy