Štvrtok 23. 03. 2023 02:12:31 | Meniny má Adrián

Šport

< Späť na Video

VIDEO ŠPort SP 21 s Nelkou Lopušanovou a Máriou Zemiakovou - Ako sa zakladal ženský hokej v Žiline a v čom je Nelka výnimočná?

Do diskusie ŠPort SP 21 sme si pozvali vychádzajúcu megahviezdu slovenského hokeja Nelku Lopušanovú, spolu s jej objaviteľkou a prvou trénerkou Máriou Zemiakovou. Hovorili sme nielen o Nelka, jej talente, usilovnosti a plánoch do budúcnosti, ale tiež o tom, ako vznikal ženský hokej v Žiline a na Slovensku. Viete, kto vyhral historicky prvý ženský zápas Amazonky Žilina – Slovan Bratislava? A kto sa stal prvým majstrom SR v ženskom hokeji? Nielen o tom sme sa rozprávali v našej video relácii.

Video|Michal Filek|27. február 2023

VIDEO ŠPort s SP21: Prince Ofori – Mnohí mali väčší talent. Ja som sa presadil, lebo som sa nevzdával

V novej video rubrike ŠPort s SP21 sa budeme venovať najzaujímavejším športovým témam z nášho regiónu. Ako prvého sme si pozvali vzácneho hosťa až z Ghany. Je ním bývalý žilinský futbalista, dnes tréner, Prince Ofori. Hovorili sme s ním o tom, kde začínal s futbalom, ako sa dostal na Slovensko, o majstrovskom titule, zraneniach. Ale aj o tom, že všetko, čo sa stalo, malo zmysel a všetko bolo presne tak, ako malo byť. FOTO A VIDEO: SP 21

Video|Michal Filek|7. február 2023