Štvrtok 02. 05. 2024 18:36:16 | Meniny má Žigmund

Ružomberčania v šlágri pokorili Trnavu

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v nedeľňajšom zápase 9. kola Fortuna ligy nad FC Spartak Trnava 3:2. Pre domácich to je tretie víťazstvo v sezóne a poskočili na 5. miesto tabuľky, Trnava zaznamenala druhú prehru a klesla na tretie miesto. FOTO: MFK Ružomberok

TASR|4. september 2022|20:10:01

Ružomberčania triumfovali vďaka skvelej efektivite a priblížili sa Spartaku na dva body. Už v 55. sekunde poslal Ružomberok do vedenia Štefan Gerec. Trnava z veľkého tlaku v 24. minúte vyrovnala zásahom Martina Bukatu. Liptáci sa však ešte v závere polčasu dvakrát presadili, po góloch Mária Mrvu a Martina Regáliho odskočili na 3:1. V 54. minúte duel ešte zdramatizoval Martin Mikovič. V závere mal Spartak ešte niekoľko príležitostí na vyrovnanie, no hrdinom duelu bol domáci brankár Ivan Krajčírik.

MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava 3:2 (3:1)

Góly: 1. Gerec, 40. Mrva, 45. Regáli - 24. Bukata, 56. Mikovič. ŽK: J. Maslo, T. Bobček - Ristovski. Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Bednár, 1671 divákov.

Ružomberok: Krajčírik - Fabiš (17. Tučný), Mrva, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák - Gerec, Luterán (86. Malý), Halabrín (59. Chrien), Regáli - Kelemen (59. T. Bobček).