Piatok 23. 02. 2024 18:26:38 | Meniny má Roman, Romana

Čadčianske kultúrne leto je už predo dvermi

Mesto Čadca, Dom kultúry v Čadci a ich partneri pripravili aj počas tohto leta cyklus kultúrnych, športových a spoločenských podujatí pod názvom Čadčianske kultúrne leto 2022. Začína sa jedinečným koncertom 17. júna 2022 o 19:00 hodine v kostole svätého Bartolomeja. Koncert sa koná v rámci 4. ročníka Medzinárodného hudobného festivalu PRO MUSICA NOSTRA. Foto: ilustračné / Daniela Dimitrova na Pixabay.com

Juliana Krčulová|15. jún 2022|09:29:28


Súvisiaci článok
Nadaný Denis Ďuríček bodoval v klavírnej súťaži Pianoforte (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

„Na Matičnom námestí privítame v sobotu 25. júna 2022 účastníkov 45. ročníka Kysuckého maratónu. V tento deň bude na programe aj obľúbená súťaž vo varení gulášu – Čadčiansky kotlík a pálenie Jánskej vatry. Dobrú pohodu, bohatý hlavný i sprievodný program už tradične ponúkne obyvateľom i návštevníkom mesta Bartolomejský hodový jarmok, ktorý je na programe 27. – 28. augusta 2022,“ informujú čadčianski radniční na svojej internetovej stránke mesta.

Popri domácich obľúbených umeleckých sólistoch a kolektívoch ako sú DFS Kelčovan, DFS Kysučan či HS Rytmus sa podľa ich slov predstavia aj poprední slovenskí interpreti a kapely ako sú Gladiátor, Desmod a Robo Šimko, Metalinda, AYA a ELÁN Kontraband.

plagat-CKL2022.jpg Foto: Mesto Čadca

„Do Čadce zavíta aj FS Mladosť, ĽH Javorové husle, Maroš Bango a kapely Dora a Cimbal Brothers, ako aj umelci z našich partnerských miest Žywiec, Toruń a Valašské Meziříčíí. Pre deti je pripravený zábavný program Spievankovo a Detský zábavný svet. Tešiť sa môžete aj na festival Revival night, ktorý je na pláne v utorok 26. augusta 2022, na obľúbené Kino pod hviezdam, na zraz motorkárov – Garáž a ďalšie podujatia. Malí i veľkí milovníci vody si nepochybne opäť naplno užijú areál mestského letného kúpaliska a obľúbenú Letnú školu plávania,“ dodali miestni radniční.


Súvisiaci článok
Kto môže za to, že voda v Rosine spôsobila škody?
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť