Jeho odchod znamená stratu pre celú kultúrnu komunitu nielen v regióne Kysuce, ale aj na Slovensku. O smutnej správe informovali zástupcovia mesta Čadca na sociálnej sieti.
Pavol Pánis sa podľa dostupných informácií narodil 3. novembra 1944. Už od roku 1966 bol neodmysliteľnou súčasťou Folklórneho súboru Kysučan, kde sa podieľal na jeho mnohých úspechoch doma aj v zahraničí. Ako člen ľudovej hudby výrazne prispel k udržiavaniu a rozvoju tradičnej kysuckej hudby. Od roku 1995 až do svojej smrti pôsobil ako predseda Folklórneho súboru Kysučan a zároveň bol členom jeho ľudovej hudby.
„Tejto ušľachtilej voľnočasovej aktivite sa venoval od roku 1966 ako učiteľ hudobnej výchovy, od 1977 ako riaditeľ Základnej školy Čadca-Horelica neskôr ako vedúci odboru kultúry ONV v Čadci, od roku 1995 ako riaditeľ Pedagogicko -psychologickej poradne v Čadci, v rokoch 1996 - 1998 ako štátny tajomník Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, v rokoch 1998-2003 a 2006-2010 ako vedúci oddelenia kultúry mládeže a športu na Mestskom úrade v Čadci. Popri pedagogickej práci a práci vo vedúcich manažérskych funkciách v štátnej a verejnej službe sa aktívne podieľal na rozvoji kultúrneho života mesta Čadca," uviedli zástupcovia mesta.
Za svoje celoživotné pôsobenie a významný podiel na rozvoji vzdelávania kultúry bol v roku 2024 ocenený Cenou mesta Čadca. Toto prestížne ocenenie mu bolo udelené za dlhodobé aktívne a obetavé pôsobenie na poste prezidenta Folklórneho súboru Kysučan, za šírenie dobrého mena mesta Čadca a regiónu Kysúc doma i v zahraničí.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť