Sobota 19. 10. 2024 00:16:22 | Meniny má Kristián

Víťazná vlna Zvolena pokračuje: Rytieri zdolali nováčika zo Žiliny vysoko 7:2

Zverenci Martina Štrbu sa bodovo vyrovnali nováčikovi zo Žiliny po jednoznačnej výhre v piatok 18. októbra na domácom ľade. Rytieri zo Zvolena si pripísali plný bodový zisk a aktuálne sú na ôsmej priečke v tabuľke Tipos extraligy. Žilinskí Vlci sa so 14 bodmi posunuli na deviate miesto.

Juliana Krčulová|18. október 2024|20:59:05

Zdroj: DOXXbet Vlci Žilina/Daniel Stehlík

Súvisiaci článok
Vlci Žilina začínajú sériu zápasov vonku. Štartujú výzvou proti zdatným zvolenským rytierom

HKM Zvolen - DOXXbet Vlci Žilina 7:2 (1:1, 4:0, 2:1)

Góly: 11. M. Hecl (Viedenský, Robertson), 27. A. Mišiak (D. Jendek, Marcinek), 29. Kudrna (Kukuča, Halbert), 32. Kudrna (Bracco, Kukuča), 33. Zuzin (Robertson, Viedenský), 47. R. Bondra (Sheehy, Bracco), 60. Sheehy (Bracco, Kudrna) – 20. Kolenič (Walega), 52. R. Varga (Diakov, Jones),

Rozhodovali: Snášel ml., Baluška – Kacej, Knižka,

Vylúčení na 2. min: 3:5, vyššie tresty: 29. Beták (Žilina) 5 + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0,

Počet divákov: 1 965 divákov,

DOXXbet Vlci Žilina: LaCouvée (32. Košarišťan) – Tourigny, Miller, Gachulinec, J. Pobežal, Diakov, Holenda, Vajko – Lukosevicius, Jones, Bezúch – M. Mucha, Walega, Kolenič – R. Varga, Galamboš , Beták – Belluš, Šmída, Koyš.

Milan Bartovič, tréner DOXXbet Vlci Žilina: „Prvá tretina nebola zlá. Aj keď mal Zvolen viac z hry, tak sme boli v zápase, vytvárali sme si aj šance a boli sme silní na puku. Rozhodlo až päťminútové oslabenie v druhej tretine, v ktorom sme inkasovali tri góly. Potom sme mali presilovku piatich proti trom, štyroch proti trom. Chceli sme sa ešte vrátiť do zápasu, ale miesto toho, aby sme početnú výhodu o dvoch hráčov využili, tak sa necháme zbytočne vylúčiť. Tím následne klesol na duchu. Zbytočne sme sa nechali vylučovať, hoci ten päťminútový faul od Betáka nebol cielený. My sa musíme vrátiť na zem, nemôžeme si predlžovať striedania, skúšať si nejaké veci. Musíme byť koncentrovaní celých 60 minút. V nedeľu v Mikuláši chceme negatívnu sériu zápasov vonku zlomiť pokorou a tvrdou prácou."

Mapa súperov Slovnaft Cupu je nakreslená. Šošoni budú čeliť tlaku súpera z ďalekého východu