Streda 18. 09. 2024 09:04:29 | Meniny má Eugénia

Ďalší úspech na konte Elišky Mintálovej: V deviatej jazde 1. kola obsadila 2. miesto

Vodná slalomárka Eliška Mintálová postúpila do eliminácie kajak krosu.

TASR|3. august 2024|17:30:00

Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Kajakárka Mintálová bojovala ako lev. Finálová jazda jej nevyšla a na medailu nedosiahla (AKTUALIZOVANÉ)

Slovenská vodná slalomárka Eliška Mintálová postúpila do eliminácie kajak krosu na olympijských hrách v Paríži. V sobotu 3. augusta v deviatej jazde 1. kola obsadila 2. miesto za Andorrčankou Monicou Doriovou Vilarrublovou.

Mintálová bola na základe časovky druhá najlepšia pretekárka vo svojej jazde a tým pádom aj ašpirantka na priamy postup. Zo štvorice kajakárok jej vyšiel najlepšie začiatok a o postup ju neobrala ani nevydarená zóna na "eskimovanie" či následný súboj s Japonkou Harukou Okazakiovou. „Jazda bola celkom fajn. Môj cieľ bol čo najrýchlejší štart, pretože to je vlastne u mňa výhoda, keďže mám navrch fyzicky. Škoda toho 'eskimáka', prišiel trocha neskôr, splavilo ma a dostala sa predo mňa Japonka. S Doriou sme sa potom neatakovali, vedeli sme, že ten postup už máme," povedala Mintálová pre TASR.

Program kajak krosu pokračuje v nedeľu 4. augusta, kedy sú na programe eliminácie. Štvrťfinálové, semifinálové a finálové jazdy sa uskutočnia v pondelok 5. augusta.