Piatok 26. 07. 2024 14:55:47 | Meniny má Anna, Hana, Anita

Družstvo Ružomberka nestačilo na Piešťany. V tabuľke ostáva na treťom mieste

Basketbalistky MBK Ružomberok podľahli v 2. kole nadstavbovej časti Niké extraligy domácim Piešťanským Čajkám 64:53. Napriek tomu, že v tretej štvrtine mali našliapnuté na lepší výsledok, záver zápasu nezvládli podľa svojich predstáv.

Daniel Jurčík|12. február 2024|11:45:02

Ilustračné foto. Zdroj: piestanskecajky.sk

Basketbalistky MBK Ružomberok neuspeli pri svojom návrate do skupinovej fázy Európskeho pohára

Prvá štvrtina bola jednoznačne v réžii domáceho družstva, Ruža nezachytila úvod a prakticky od začiatku doháňala stratu. Prvú časť Piešťany vyhrali20:12.

Druhá desaťminútovka už bola o poznanie vyrovnanejšia. Koše padali na oboch stranách a ani jednému z tímov sa nepodarilo zmazať či výrazne zvýšiť bodový rozdiel. V polovici zápasu tak bolo skóre 36:26.

Ružomberčanky siahali na zvrat

Do tretej štvrtiny Ruža nastúpila ako pokropená živou vodou a šnúrou ôsmich bodov dokázala vyrovnať na 36:36. Následne však výkon domácich začal gradovať. Pred poslednou časťou viedli Piešťany v pomere 51:44.

Posledná časť sa už niesla v pomerne pokojnej atmosfére a otázkou bolo len skóre. Ružomberčanky nakoniec podľahli o 11 bodov a v tabuľke nadstavby ostávajú tretie.

Piešťanské Čajky - MBK Ružomberok 64:53 (36:26)

• najviac bodov za Ružomberok: Jackovecová 16, Buknová 11, Štefancová 9

AKTUALITA: Ružomberskí poslanci mimoriadne rokovali o mestskom basketbale a mestskej autobusovej doprave