Streda 18. 09. 2024 21:23:49 | Meniny má Eugénia

Liptov má majstra Slovenska v karate. Prvenstvo si vybojoval suverénne

Richard Turčaník z Liptovského Mikuláša, ktorý navštevuje miestny karate klubu, vybojoval na Majstrovstvách Slovenska v karate zlatú medailu.

Radka Kostánová|8. január 2024|08:00:06

Zdroj: Facebook/Mesto Liptovský Mikuláš

Vlci Žilina zdolali Dubnicu a posilnili svoje líderské postavenie v SHL

Mladý Mikulášan Richard Turčaník z miestneho klubu karate vybojoval na Majstrovstvách SR zlatú medailu. Informovala o tom redakcia mestských novín Mikuláš v novom vydaní. Ďalej dodala, že v kategórii kumite dorastenci do 70 kg si prevzal pohár začiatkom decembra v Košiciach.

„Na majstrovstvách nenechal nič na náhodu a nedal šancu ani súperom, a ani rozhodcom. V prvom kole predčasne ukončil zápas za stavu 8:0 a rovnako predčasne ukončil aj druhé kolo po dosiahnutí skóre 9:0. Až vo finále skončil štandardne za stavu 6:0,“ priblížil pre mikulášske noviny tréner a Richardov otec Michal Turčaník.

So suverénnym skóre 23:0 sa Richard postavil na stupienok pre víťazov a pripísal si body do kvalifikácie na Majstrovstvá Európy. Gratulujeme a želáme veľa úspechov!

Motocyklový šampión Štefan Svitko, rodák zo Žaškova, odštartuje na Rely Dakar po pätnásty raz