Ako informuje Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti, Slovensko je dlhodobým cieľom pôsobenia rôznych druhov dezinformácií, ktorých cieľom je vytváranie napätia v spoločnosti, nárast nedôvery v štátne inštitúcie a polarizácia spoločnosti.
„Polícia sa pôsobením dezinformácií začala intenzívne zaoberať najmä po vypuknutí pandémie, kedy nastal prvý významný nárast vplyvu nepravdivých správ. Zmanipulované informácie bezprostredne ohrozovali životy a zdravie všetkých občanov krajiny. V roku 2022 sa nosnou témou dezinformátorov stala vojna na Ukrajine a obhajovanie vojenskej agresie cudzej štátnej mocnosti,“ priblížili policajti vo svojom príspevku a ďalej doplnili, že ministerstvo vnútra rieši problematiku dezinformácií ako súčasť aktivít zameraných proti hybridným hrozbám a od roku 2022 zriadilo aj špecializované Centrum boja proti hybridným hrozbám.
Foto: Facebook / Polícia Slovenskej republiky
„Hoaxy sa na mňa nelepia“ je preventívno-vzdelávacou kampaňou Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a Policajného zboru, ktorú podporili aj viaceré významné slovenské osobnosti.
„Verejnosť sa môže stať jej súčasťou prostredníctvom nálepiek a odznakov, ktoré nájde v limitovanom počte aj na krajských a okresných riaditeľstvách Policajného zboru. Ak si po nestihnete prísť, napíšte súkromnú správu stránke „Hoaxy a podvody - Polícia SR” a odošleme vám ich poštou,“ priblížili žilinskí policajti, ktorí avizovali, že obmedzený počet nálepiek a odznakov sa nachádza už aj na pracoviskách Policajného zboru v Žiline.
Foto: Facebook / Polícia SR - Žilinský kraj
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť