Nedeľa 11. 12. 2022 18:41:24 | Meniny má Hilda

MSR v karate sa zúčastnilo aj jedenásť pretekárov karate klubu AC UNIZA Žilina (FOTOGALÉRIA)

V sobotu 3. decembra 2022 sa v Trnave uskutočnili Majstrovstvá SR dorastencov, juniorov a U21 v karate. Na turnaji štartovalo 386 pretekárov z 57 klubov, ktorí vytvorili spolu 451 štartov. Majstrovstiev sa zúčastnilo aj 11 pretekárov karate klubu AC UNIZA Žilina. Foto: Koláž SP 21 / AC UNIZA Žilina

Juliana Krčulová|6. december 2022|16:00:05


Súvisiaci článok
Mladí hasiči si tentokrát zmerali sily na Mikulášskom turnaji v minifutbale (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

Tento počet mal byť pôvodne ešte vyšší, no podľa zástupcov klubu AC UNIZA Žilina, veľká "maródka" v teame napokon žilinskú štartovú listinu výrazne okresala. Zverenci trénera Jána Novosada, ktorý je tiež trénerom mládežníckej reprezentácie SR, sa však v tvrdej konkurencii nestratili a vybojovali spolu sedem medailí.

Pavlovič víťazom slovenského pohára

„Ešte pred začiatkom podujatia, počas slávnostného otvorenia súťaže, boli vyhlásení celkoví víťazi slovenského pohára. V kategórii mladších dorastencov - 45 kg sa tejto pocty dostalo Máriovi Pavlovičovi, ktorý úspešne bojoval na slovenských pohároch v Myjave a v Košiciach,“ priblížili zástupcovia klubu.

Collage Maker-06-Dec-2022-10.12-AM.jpg Foto: Mário Pavlovič s trénerom Karate Klubu AC UNIZA Žilina Jánom Novosadom

Broďaniho obhajoba majstrovského titulu

Jedným z najväčších žilinských želiezok v ohni bol dorastenec Alexander Broďani, ktorý bol aj úradujúcim majstrom SR: „Ten s prehľadom prešiel eliminačnými kolami, kde zdolal súperov z Trnavy a Detvy. Vo finále napokon po veľmi dobrom taktickom výkone zdolal ďalšieho pretekára z Trnavy a po druhýkrát za sebou sa tešil zo zisku titulu majstra SR. Víťazstvo je to o to cennejšie, že jeho finálový súper Oliver Ivančík sa umiestnil v prvej desiatke na nedávnych majstrovstvách sveta v Turecku,“ opísali zástupcovia AC UNIZA Žilina.

Collage Maker-06-Dec-2022-10.14-AM.jpg Foto: Alexander Broďani - majster SR 2022

Mnohí prekročili svoje tiene

Zástupcovia klubu AC UNIZA Žilina ďalej pripomenuli, že u viacerých reprezentantov žilinského klubu sa ukázal narastajúci trend výkonnosti a vo viacerých prípadoch možno hovoriť aj o prekročení vlastného tieňa:

„Obzvlášť u tých menej skúsených mali bronzové medaile cenu zlata. V niektorých prípadoch ich navyše od postupu do finále delilo skutočne máličko - Veronika Vrabcová, Stella Bytčanek či Martin Krempaský prehrali semifinále len na vlajky po remízových výsledkoch. Šancu na lepšie umiestnenie mal taktiež Michal Kočuta, ktorý však v systéme "každý s každým" napokon neudržal vedenie v dobre rozbehnutom priamom súboji o 2. miesto. Spomenúť treba tiež striebro Tomáša Králika, ktorý je žilinským odchovancom, no kvôli študijným povinnostiam v októbri prestúpil do Karate Klubu CMK Banská Bystrica,“ uviedli na oficiálnej internetovej stránke zástupcovia klubu AC UNIZA Žilina a dodali, že žilinskí karatisti po období mierneho útlmu opäť začínajú ukazovať zlepšujúcu sa formu:

„Veríme, že tento trend bude pokračovať. Medailistom k úspechom srdečne gratulujeme a prajeme veľa šťastia v ďalšej práci,“ uzavreli.

Výsledkový servis:

  • Prvé miesto - Majster SR: Broďani Alexander - Kumite dorastenci 14-15 rokov do 63kg,
  • Tretie miesto - Bytčanek Stella - Kumite dorastenky 14-15 rokov do 61kg,
  • Tretie miesto - Kočuta Michal - Kumite starší juniori 18-20 rokov do 75kg,
  • Tretie miesto - Krempaský Martin - Kumite mladší dorastenci 12-13 rokov nad 55kg,
  • Tretie miesto - Pechotová Aneta - Kumite staršie juniorky 18-20 rokov do 55kg,
  • Tretie miesto - Vrabcová Veronika - Kumite mladšie dorastenky 12-13 rokov do 47kg,
  • Tretie miesto - Vrabec Matej - Kumite juniori 16-17 rokov do 55kg.
  • COACH TEAM: Ján Novosad a René Adler.

Collage Maker-06-Dec-2022-10.17-AM.jpg

Collage Maker-06-Dec-2022-10.15-AM.jpg


Súvisiaci článok
Bedmintonistka z Nižnej zažiarila na Majstrovstvách Slovenska (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť