Utorok 26. 03. 2024 05:56:50 | Meniny má Emanuel

Mikulášania nestačili na Michalovce. Prehrali po nájazdoch

Hokejisti HK Dukla INGEMA Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po predĺžení a nájazdoch. FOTO: HK 32 L. Mikuláš

TASR|25. november 2022|20:23:12

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom. Do vedenia sa dostali v piatej minúte zásluhou Dávida Buca, ktorý minútu pred prestávkou prihral aj na presilovkový gól Romana Žitného. Michalovce však sľubný náskok neudržali, v 21. minúte znížil Micke Saari a v 48. vyrovnal Michal Uhrík. Ďalší gól už do konca riadneho času nepadol a neprinieslo ho ani predĺženie, v ktorom nevyužili domáci presilovku. Druhý bod nakoniec získali hostia, v siedmej sérii nájazdov rozhodol Adam Lapšanský. Michalovce tak vyhrali druhý zápas po sebe, Mikuláš natiahol sériu prehier na tri.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla INGEMA Michalovce 2:3 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 21. Saari (Kriška), 48. Uhrík (Walega, Diakov) - 5. Bud (Źitný, Chalupa), 19. Žitný (Osburn, Buc), rozh. nájazd: Lapšanský. Rozhodovali: Fridrich, Orolin - Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 2:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 600 divákov.

Mikuláš: Durný - Sorokin, Ventelä, Novajovský, Pavúk, Mezovský, Diakov - Štrauch, Kuru, Karsums - Kriška, Saari, Handlovský - Michalík, Walega, Šmida - Uhrík, Kalousek, Galbavý.