Štvrtok 18. 04. 2024 19:37:17 | Meniny má Valér

Bytča po dobrom výkone prehrala v Slovnaft cup-e s Martinom (FOTOGALÉRIA)

Futbalisti MFK Bytča končia v Slovenskom pohári na štíte Fomat-u Martin. Až na dvadsaťminútovku v úvode druhého polčasu boli súperovi, ktorý hrá o tri ligy vyššiu súťaž, vyrovnaným súperom. Bohužiaľ, práve po zmene strán sa v snahe ubrániť jednogólový náskok stiahli pred vlastné pokutového územie a hrali príliš pasívne. Skúsený súper to využil na otočenie výsledku. V závere mohol duel ešte zdramatizovať striedajúci dorastenec Matej Pavlík, ktorý po sóle krásne vystrelil, ale brankár Raček s námahou jeho strelu pod brvno vyrazil. FOTO: autor

Michal Filek|24. august 2022|20:40:37

MFK Bytča – MŠK FOMAT Martin 1:2 (1:0)

Góly: 37. Kardoš – 55. Satina, 60. Kulich. Rozhodoval Fúsek, ŽK: Chupáň, Satina (obaja Martin), 450 divákov.

MFK Bytča: Kubišta – Valášek, Lončík, Kardoš, Lojdl, Tomanica (67. Pavlík), Puček, Mravec, Revák (56. Špánik), Králik (84. Podmalík), Šeroň (84. Uríček).

FOMAT: Raček – Tomka, Brodňan, Almaský (84. Palider), Líška (46. Satina), Dinga (46. Garaj) , Kulich, Siva, Lanko, Chupáň (64. Repáň), Ďungel.

Stanislav Lojdl, tréner MFK Bytča: „Išli sme do vedenia a vývoj nám nahrával. Bohužiaľ, neustáli sme tlak Martina. Fúkal nepríjemný vietor, ktorý nám nepomáhal. Pretlačili nás cez stred, dostali sme dva góly. V závere ešte krásne vystrelil Pavlík, ale Martin asi o jeden gól zaslúžene postúpil. V prvom polčase chalani dobre plnili taktické pokyny. Vedeli sme, čo asi budú hrať, mali sme ich prečítaných. Vyšla nám jedna kontra po ktorej sme išli do vedenia. Chalanom som cez prestávku hovoril, že keď ustrojíme prvých 20 minút druhého polčasu, tak postúpime. Bohužiaľ sa to nestalo. Možno som mal striedať o trošku skôr, lebo po prestriedaní sa hra vyrovnala a začali sme aj my byť opäť nebezpeční. Veril som, že dva góly nedostaneme, ale taký je futbal. Škoda toho, lebo keď po polčase vyhrávate 1:0, tak prehra trošku mrzí. Ale Martin asi zaslúžene ide ďalej.“

Peter Špáník, stredopoliar MFK Bytča: „Každá prehra mrzí. Každý zápas začína za stavu 0:0. Prvý polčas to vyzeralo, že by sme mohli postúpiť. Škoda toho, že sme sa v druhom polčase až moc zatiahli. Nechali sme súpera hrať, tým pádom sa dostal aj on do hry a rozhodol dvoma gólmi.“