Pondelok 16. 05. 2022 22:57:06 | Meniny má Svetozár

Starostovi Párnice niekto rozbil auto sekerou

Prebudenie do veľmi zlého rána. To zažil starosta oravskej obce Párnica a jeho manželka. Nadránom ich spánok prerušil hluk. Pozreli z okna a od auta, ktoré parkovali na dvore, práve odchádzal niekto na bicykli. No najväčší šok ich ešte len čakal na dvore. FOTO: Ján Hančiak

Miriam Michaela Štefková|12. máj 2022|15:07:54


Súvisiaci článok
Muž podozrivý z poškodenia áut vo Vrútkach je už v rukách polície
Čítajte viac >

Bolo niečo pred treťou ráno, keď starostu Jána Hančiaka a jeho manželku zobudil hluk. Hneď na to sa na ich aute, ktoré parkovali na dvore, spustil alarm.

„Zobudil nás buchot a následný alarm, bolo to poriadne počuť aj napriek zatvoreným oknám na spálni, preľakli sme sa,“ opisuje starosta. Podišli teda rýchlo k oknu. Auto húkalo a nočnou Párnicou, z dvora od ich domu, uháňal niekto na bicykli. „Bol oblečený v tmavom a na hlave mal šiltovku,“ opisuje starosta.

Spolu s manželkou teda vyšli na dvor, skontrolovať, čo sa vlastne stalo. Tam zažili poriadny šok. Ich auto bolo rozbité a na zemi ležala sekera. „Porozbíjal okná na našom aute, dve bočné, zadné aj predné a poškodil aj kapotu vozidla sekerou. Tá zostala na mieste, nechal ju tam,“ hovorí Ján Hančiak, starosta obce Párnica.

IMG_20220512_075140.jpg

Útočníka v tme nespoznali. Hneď volali políciu. „Zaistili dôkazy, zobrali sekeru, ktorú si páchateľ priniesol a nechal ju tu a vec vyšetrujú,“ vysvetľuje starosta a dodáva, že nevie, čo by mohlo byť motívom konania vandala. Pripúšťa, že najskôr by útok mohol súvisieť s výkonom jeho funkcie, no netuší, čo konkrétne by mohlo vyvolať až takúto reakciu.

„Spájať si to so súkromnými vecami neviem, nemám problémy s nikým, skôr si myslím, že by to mohlo súvisieť s pracovnými. Ale neviem, čo by koho mohlo dohnať až k takémuto činu.“ V obci riešia bežné veci: majetkové, stavebné, výstavbu, kanalizáciu, ako vo väčšine obcí.

IMG_20220512_075149.jpg

Hoci je incident, ktorý sa stal, nepríjemný, starosta hovorí, že jeho prácu nijako neovplyvní, a bude ju vykonávať aj naďalej podľa svojho svedomia.

„Toto by nemala byť cesta, to nás vracia o desiatky rokov späť. Starosta ako osoba verejne činná však musí byť odolný aj voči takýmto veciam a to určite aj budem,“ dodáva Ján Hančiak.

IMG_20220512_075145.jpg

značka.jpg


Súvisiaci článok
Mladý výtržník na sídlisku Solinky päsťami a kopancami poškodil zaparkované auto
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť